Tekstylia i odzież przemysł jest Indonezja filar przemysłu w sektorze wytwórczym, indonezyjski-centralne biuro statystyki, wyroby włókiennicze, skórzane i buty branż, które razem składki do wzrostu gospodarczego w Indonezji był około 9%. 2008 ~ 2013 (2013 sklepów), w branży średni roczny wskaźnik wzrostu w wysokości 4%. Kilka dni temu, indonezyjski przemysłu wyrobów włókienniczych i odzieży w sytuację na rynku międzynarodowym, nike free 4.0 v3 damskie kosztów produkcji i kwestii przewagi konkurencyjnej i Indonezji Bank Mandiri ogłosił raport analizy przemysłu, a zaproponowane propozycje przyszłego rozwoju.
Stopniowe ożywienie na rynku międzynarodowym, ale jeszcze do Indonezji w przemyśle tekstylnym. Polska jest największym rynkiem eksportowym Indonezji dla wyrobów włókienniczych, Stany Zjednoczone stopniowe ożywienie gospodarcze powinny mieć wiedzy indonezyjski i tekstylny przemysł rozwój promocji, ale rzeczywiste korzyści jest mniej oczywiste, powodem jest najczęściej składa się z Wietnamu i Bangladeszu z coraz bardziej ostra konkurencja w tej branży. Analizy wykazały, że wzrost gospodarczy Stanów Zjednoczonych przez 1% można wyciągnąć następnej kolejności 3 kwartałów od przywóz indonezyjski włókienniczych przez prawie 1,5%, 1% wzrost podczas europejskiego wzrostu gospodarczego, nike free 5.0 sklep w ciągu następnych 2 zamówienia od przywóz indonezyjski włókienniczych o prawie 3% w analogicznym kwartale. Ożywienie w Europie i Ameryce powinno pomóc Indonezji wywóz wyrobów włókienniczych związane, jednak ze względu na międzynarodowy konkurs staje się coraz bardziej zacięta, indonezyjski tekstylia zyska bardziej korzystnych warunków na rynku amerykańskim i europejskim, aby odzyskać, pozostaje skupić się na konkurencyjności ich produktów. W 2009 roku 2013 Indonezji tkaniny w USA udział w rynku z odpowiednio 4,9%, 3,7%, europejskie rynki były o 1%, 0,8%, indonezyjski tkanin w Europie, udział w rynku jest bardzo ograniczona i maleje.
Znaczny wzrost kosztów produkcji, aby Indonezji włókienniczych przemysłu nieszczęść. W ostatnich latach wzrost cen energii elektrycznej, wzrost płacy minimalnej i do produkcji włókienniczych indonezyjski koszt podwyżki spowodowane dewaluacji waluty i inne czynniki, ponieważ konto koszty pracy do tkania i przędzenia w górnym włókienniczych osiąga z branży odzież i koszty produkcji były odpowiednio 6% i 27% płacy minimalnej wzrost bardziej wyraźny wpływ na ubranie pracochłonnych gałęzi przemysłu. A koszty energii elektrycznej i kosztów produkcji dla przemysłu tekstylnego były odpowiednio 25% i 1%, Cena energii elektrycznej wycieczka do przędzenia i tkania szeroki wpływ przemysłu. Rząd indonezyjski odnowione wznosi się etapami od kwietnia 2014 (większe sklepy)-użytkowników przemysłowych, ceny energii elektrycznej, według włókienniczych indonezyjski Stowarzyszenia (API) statystyk, w sumie 48 firm bezpośrednio dotknięte przez cena wzrasta, miał do redukcji zatrudnienia, pracy, zmniejszenia zdolności do około 20%, i prowadzi do terminali odzieżowych wzrosła cena 7% ~ 10%. Ponadto dewaluacji Rupia indonezyjska spowodowały również koszty produkcji wyrobów włókienniczych. Włókienniczych bawełna indonezyjski przywóz jak 99,5%, nawet z barwników i pomocniczych dla tekstylne wykonane transakcje denominowane w dolarach. Analiza wykazała, że dewaluacji Rupia indonezyjska 1% doprowadzi do następnego sezonu koszt około 6.91% wzrost produkcji wyrobów włókienniczych.